Національний Природний Парк "Гуцульщина"

Національний природний парк «Гуцульщина» — природоохоронна територія в Івано-Франківській області. Національний парк був створений з метою збереження, відтворення та раціонального використання генетичних ресурсів рослинного та тваринного світу, унікальних природних комплексів та етнокультурного середовища Покутсько-Буковинських Карпат.

Національний природний парк «Гуцульщина» створений Указом Президента України Леоніда Кучми від 14 травня 2002 року № 456 на площі 32271,0 га. Із цієї площі 7606,0 га земель надаються парку в постійне користування, а 24665 га включені до його складу без вилучення у землекористувачів.

Протяжність парку з північного заходу на південний схід — близько 29 км, а з північного сходу на південний захід — 20 км. Рельєф території національного природного парку «Гуцульщина» складний і неоднорідний. Тут виділяють передгірну височинну область — Покутське Передкарпаття з переважаючими висотами 350 — 500 м н.р.м. та область Зовнішніх Карпат, абсолютні висоти якої сягають 1450—1470 м. Гірські хребти тут простягаються паралельними пасмами з північного заходу на південний схід. Вони здебільшого мають широкі гребені та відносно похилі схили. Між ними пролягають широкі міжгірні улоговини.

Клімат на території національного природного парку помірно континентальний, з достатнім та надлишковим зволоженням, нежарким літом, м'якою зимою, теплою осінню. Тут виділяють дві термічні зони — прохолодну, яка охоплює середньо- та низькогір'я Зовнішніх Карпат, і помірну — Покутське Передкарпаття. У ґрунтовому покриві переважають бурі гірсько-лісові щебенюваті та дерново-буроземні ґрунти.

Територія парку помережена численними річками та гірськими потоками. Найбільші з них — річки Лючка, Пістинька, Рибниця, Черемош. Всі вони є правими притоками р. Прут.

Офіційний сайт Національного Природного Парку "Гуцульщина": http://nnph.if.ua/