Географічне розташування

Карпати — один з головних вододілів Європи між Балтійським і Чорним морями. Орографічно виділяють Західні Карпати, Східні Карпати, Бескиди, Південні Карпати, Західні Румунські гори і Трансильванське плато. Переважаючі висоти Карпат 800 — 1200 м, найбільша висота — 2655 м (гора Ґерлаховский Штіт в Татрах, Словаччина), в Україні — 2061 м (гора Говерла).

location-of-carpathians
Розташування

Карпати — гірська система на сході Центральної Європи, на території України, Угорщини, Чехії, Польщі, Словаччини, Румунії, Сербії та Австрії. Простягається від околиць Братислави до Залізних Воріт на 1500 км, утворюючи опуклу дугу, що замикає Середньодунайську рівнину. Найбільша ширина — 430км.

Конциста та Ґерлаховський Штит - найвищі вершини Карпат Західні Карпати — найбільш висока і широка частина Карпат у Чехії, Словаччині, Польщі, Угорщині. Довжина біля 400 км, ширина понад 200 км, висота до 2 655 м (гора Ґерлаховский Штит в Татрах, Словаччина). Гори складаються з декількох хребтів та ізольованих масивів, що мають загальний напрямок з південного заходу на північний схід. Поділяються на дві основні частини — Зовнішні Західні Карпати (північна частина) та Внутнішні Західні Карпати (південна частина). Простягаються від Моравської брами (на заході) до Лупківського перевалу (на сході). На півночі простягаються середньовисотні хребти Західних Бескидів. Центральна частина Західних Карпат складається з ряду високогірних та середньогірських масивів (Татри, Низькі Татри, Велика Фатра та інші), складених переважно гранітами, гнейсами і іншими кристалічними породами, а також вапняками, і розділені глибокими улоговинами. Для верхньої частини гір характерні альпійські форми рельєфу, льодовикові озера.

Хребет Родна, Південні Карпати, РумуніяПівденні Карпати, або Трансильванські Альпи – частина Карпат в Румунії, між перевалом Передял і ущелиною Залізні Ворота на Дунаї. Довжина близько 300 км. Висота до 2543 м (гора Молдовяну). На північному заході долина річки Муреш відокремлює від Південних Карпат Західно-Румунські гори. Південні Карпати складаються з декількох масивів, часто високогірних: Бучеджь, Годяну, Ретезат, Лотру, Фегераш з піком Молдовяну (2543 м) тощо. На заході до Південних Карпат примикають також Банатські гори.

Хребет Ґорґани, Східні Карпати, УкраїнаСхідні Карпати — найбільша за протяжністю середня частина Карпат у Румунії, Україні (Українські Карпати), Словаччині та Польщі, між перевалами Тилицьким на півночі і Предял на півдні. Довжина близько 750 км. Висота до 2305 м (гора Пьєтрос в масиві Родна, Румунія). Розділені широкими і глибокими долинами на ряд хребтів і масивів (Марамуреш, Ґорґани, Чорногора, Бещади, Родна, Келиман, Вранча, Таркеу та інші).

Говерла, Українські КарпатиУкраїнські Карпати — частина гірської системи Карпат на заході України. Межі Українських Карпат визначаються державним кордоном України з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією. Північно-східна межа простежується по лінії міст Судова Вишня - Комарно - Миколаїв - Жидачів - Івано-Франківськ - Коломия - Чернівці. Довжина Українських Карпат від верхів’їв Сану до витоків Сучави становить 280 км, ширина понад 100 км. Займають територію Закарпатської, частково Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей. Площа понад 24 тис.кв.км. Гірські хребти, розділені поздовжніми улоговинами та розмежовані глибокими поперечними долинами, простягаються з північного заходу на південний схід. Українські Карпати охоплюють Закарпатську область і значну частину Івано-Франківської, Львівської і Чернівецької областей. Українські Карпати — переважно середньовисотні гори з панівними висотами 1000-1200 м над рівнем моря.
Найвищі вершини сягають понад 2000 м.

МАПА

Перегляньте мапу регіону, котрий Вас цікавить.