Земноводні Українських Карпат
Земноводні Українських Карпат належать до двох рядів: хвостаті та безхвості амфібії. Ряд Хвостаті земноводні представлений в Карпатах 5-ма видами з родини Саламандрових: тритони звичайний, гребенястий, карпатський та альпійський, саламандра плямиста. Ряд Безхвості налічує 11 видів, що приналежні до 5-ти родин. До родини Кумкових належать: Кумки гірська і червоночерева; Земляницевих - Часничниця звичайна; Ропухових - Ропухи звичайна і зелена; Райкових - Кроківка надеревна, Жаб'ячих - Жаби озерна, ставкова, гостроморда, прудка і трав'яна.
Вертикальне поширення амфібій у Карпатах майже не виявляє екологічної прив'язаності до розповсюдження рослинності. Усі їх види трапляються від передгір'їв до субальпійських лук-полонин. Найбільш характерними для Українських Карпат є Саламандра плямиста, Тритони альпійський і карпатський, Кумка жовточерева, які розповсюджені також і у передгір'ях. Як звичайно, ці види на межі географічного поширення мають диз'юнктивні структури ареалів і не віддалені від головних популяцій більше, ніж на 200 км. У гірській частині всі згадані вище види рівномірно поширені у західній, східній передгірних та гірсько-лісовій частинах, а на полонинах, - помітно рідше, трапляються саламандри та кумки жовточереві. До рівнинних видів належать Тритон гребенястий, Кумка червоночерева, Часниця звичайна, Кроківка звичайна, Жаба ставкова, Ропуха зелена.
Для земноводних типові палеарктичні (звичайний і гребенястий тритон, гостроморда, озерна й ставкова жаба), середземноморські (альпійський тритон, плямиста саламандра, звичайна квакша), західноєвропейські (жовточервона кумка, звичайна квасниця, звичайна і очеретяна ропуха, прудка жаба) види.