Architecture and crafts Архітектура та ремесла
Комахи Українських Карпат
Комахи є найрізноманітнішою групою живих істот на Землі. Винятком з цього правила не стали й Українські Карпати, де ці невеличкі шестиногі тварини становлять основу всього біотичного розмаїття. На сьогодні, не існує остаточної відповіді на питання – скільки вдів комах заселяє Українські Карпати? Воно залишається відкритим. Спроби оцінити багатство видів комах тут, дають дуже різні величини – 15-25 тисяч видів! Це зумовлено надзвичайною строкатістю екологічних умов у Карпатах, які включають як висотну поясність, так і змішування ентомофаун Паннонії, Балкан, Поділля, Тайги та, власне, Карпатських ендеміків. Все це робить фауну карпатських комах своєрідною та багатою.
Риби та Міноги Українських Карпат
У гірських річках мешкає 3 види Міног та 73 видів риб. З риб, найчисленніші представники родин коропових та окуневих. На частку першої родини припадає близько 50% усіх видів місцевої іхтіофауни. Окуневі становлять близько 13,3%. У верхів’ях Дністра зареєстровано 47 видів цих риб, а у верхньому і середньому басейні − 49 видів. У водоймах Закарпаття відомо 48 постійних видів. Для річкових систем Тиси і Дністра спільних є 41 вид, відмінних − 12. 21 вид карпатських риб занесені до Червоної книги України, а 9 - до переліків (у додатки) Бернської конвенції.
Земноводні Українських Карпат
Земноводні Українських Карпат належать до двох рядів: хвостаті та безхвості амфібії. Ряд Хвостаті земноводні представлений в Карпатах 5-ма видами з родини Саламандрових: тритони звичайний, гребенястий, карпатський та альпійський, саламандра плямиста. Ряд Безхвості налічує 11 видів, що приналежні до 5-ти родин. До родини Кумкових належать: Кумки гірська і червоночерева; Земляницевих - Часничниця звичайна; Ропухових - Ропухи звичайна і зелена; Райкових - Кроківка надеревна, Жаб'ячих - Жаби озерна, ставкова, гостроморда, прудка і трав'яна.
Плазуни Українських Карпат
В гірській зоні Українських Карпат розповсюджені вісім видів Плазунів: Гадюка звичайна, Мідянка австрійська, Вужі водяний і звичайний, Полоз лісовий, Веретільниця ламка, Ящірки прудка і живородна. У передгір'ях часто трапляються також Черепаха болотяна та Ящірка зелена, а на Буковині зрідка - Черепаха грецька.